Zvuk iz volana u leru

Zuli

New member
Pozdrav raja,

u zadnje vrijeme sam primjetio iritantan zvuk koji cujem sa strane volana. Zvuk bi mogao opisati kao neko lupkanje u ritmu rada motora. Zvuk se cuje samo kada je auto u leru i volan nije opterecen. Cim se volan najmanje optereti zvuk prestane. Također, ako dodam gas, zvuk nestane. Vjerovatno nešto rezonira sa frekvencijom rada motora u leru.
Da li je neko imao slicnih problema i šta bi po vama ovdje mogao biti problem?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja bi skinuo plastiku pod volanom, digao haubu, pa zavlačio glavu... možda tako locirati, jer ovako mi zvuči ko totalna enigma
 

markan1000

Well-known member
Meni je u zadnje vrijeme tako nešto klepetalo u Picassu u leru (ali se doduše nije ništa osjetilo na volanu), na kraju je ispalo da je do kučišta filtera zraka
 

Mirage

Well-known member
Meni je u zadnje vrijeme tako nešto klepetalo u Picassu u leru (ali se doduše nije ništa osjetilo na volanu), na kraju je ispalo da je do kučišta filtera zraka
I meni je kučište rondalo nisu ga dobro stegli na servisu pa se otpustili.
 

Zuli

New member
Razumio bi da je do necega slicnog ukoliko vi se ovo stalno dešavalo. Ali zvuk prestaje kada se volan optereti.
Pokušao sam snimiti zvuk da bude jasnije o cemu se radi. (Teze se cuje na snimku, u stvarnosti je zvuk izraženiji)
 

Zuli

New member
Zvuk dolazi ispod haube, nije plastika. Međutim, kada provjeravam ispod haube, ne mogu da cujem ovaj zvuk jer je nadjacan zvukom motora.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Možda se sa najmanjim dodirom volan odmah aktivira servo, koji ili optereti nešto u sebi pa prestane zvuk… ili povuče struju pa optereti distribuciju pa stane zvuk.
Ako je oko distribucije, alternatora problem, objasnilo bi i zašto stane čim se malo gasa da
 
Na vrh