C4 by AlanK

AlanK

New member
Da ja postavim jedno pitanje o svom novom c4.
Auto je prosao 12000km a radi mi problem sa cviljenjem kocnica, najvise kada se ide u rikverc ujutro kod prvog paljenja.
Da li je netko imao taj problem da novom c4 jako cvile kocnice, najvise kod rikverca? Pitao sam u baoticu i oni su rekli da je to zato jer nemaju azbesta jada jada i da je to normalno i da ne ulazi u jamstvo.
To mi nema smisla jer bi onda svakom novom c4 kocnice cvilile i opcenito to ne moze biti normalno ni prihvatljivo.
Savjeti, iskustva?
 

Prilozi

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Čestitke na autu :)

Cvile kod kočenja ili samo u vožnji? Orginalne su još gore?
 

nero81

Active member
Donator foruma
Na jumpy isto imamo problema sa kocnicama. Niti jedan mehanicar nije uspio otklonit kvar. Meni djeluje kao da klijesta imaju lufta pa kad kocim za rikverc se pomaknu i onda kada kocim za napred kao da ne sjednu dobro. Nakon par km se unormale.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam primetio da na mom C4P se cuje samo na jednoj raskrsnici :D. Prednji levi točak, kada na toj raskrsnici skrecem u levo i kocim. Samo tu se cuje, mozda mamba kida asfalt ispod sebe :D
 

AlanK

New member
Čestitke na autu :)

Cvile kod kočenja ili samo u vožnji? Orginalne su još gore?
Hvala, napokon se rijesio Cactusa 😄
Cvile samo kod kočenja, i to random, nekad jako glasno nekad tiho... al najglasnije kad se ide u rikverc
Na jumpy isto imamo problema sa kocnicama. Niti jedan mehanicar nije uspio otklonit kvar. Meni djeluje kao da klijesta imaju lufta pa kad kocim za rikverc se pomaknu i onda kada kocim za napred kao da ne sjednu dobro. Nakon par km se unormale.
Takodjer, nakon par kilometara vise ne cvile ili jako slabo cvile
Prvo sve rastaviti, očistiti, podmazati, sastaviti, pa vidjeti.
Rado bi ja to, ali da li se to moze napravit preko garancije, auto ima 5 godina punog odrzavanja placeno
 

Cutac

Prèkaroš
Nop. Cviljenje ne utječe na sigurnost, a van toga je teško istjerati RMA, pogotovo jer je cviljenje relativno česta pojava.
Možeš probati, reci da struže ili da ti trese volan papučica kad kočiš, možda uzmu i rastave.
Ali opet je pitanje kako će sastaviti. Znam za dosta majstora koji odbijaju podmazivati kočnice valjda jer misle da će netko poginut ili da se ljudi voze po laboratorijima, a ne po cesti.
Iskreno, ako hoćeš da sitnice valjaju, moraš ih sam odraditi.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Slažem se, ja bi to privatno išao riješiti... pogotovo ako imate nekoga tko baš zna sa kočnicama. Ovlašteni ionako neće skužiti da je išta rađeno, a nebi trebalo niti puno koštati
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Zamena pločica ili bakarna mast bi trebalo resiti problem. Svakako kad peres auto na usluznim praonama, uperi taj pištolj i u kočnice.
 

La Marche

Iskreni optimist
Objašnjenje iz servisa Baotic o azbestu i normalnom cviljenju, sudeći po mom autu, nije točno. 40.000 i ne cvili, niti je cvililo.
 

AlanK

New member
Objašnjenje iz servisa Baotic o azbestu i normalnom cviljenju, sudeći po mom autu, nije točno. 40.000 i ne cvili, niti je cvililo.
Ma normalno da ce kenjat samo da ne moraju popravljat. Nije njih problem natjerat da poprave jer kocnice ne smiju cvilit sto god oni pricali, samo dal se covjeku da s njima natezat, prijetit odvjetnikom itd
 

zlx73

New member
Meni isto cvili ponekad i to prilikom prvog kočenja posle to nestane.U servisu mi rekli najveorvatnije od prašine koji se nakupi.
 
Na vrh