U principu, pošto se tu (najverovatnije) ne radi o nekom specifičnom zahtevu tipa broj obrtaja (što je bitno za npr. ležaje), ekstremni pritisak, ekstremno visoka temperatura - ako je kontakt isključivo između dva metala završiće posao uglavnom svaka mast. Da bi se duže održala ako je već primećeno da stara hoće da zapekne (pošto se verovatno radilo o nekoj koja je sertifikovana za generalnu upotrebu na uobičajenim temperaturama, dakle do +130 C) - zgodno je izabrata neku koja je tvrđa/gušća, odnosno NLG2 ili NLG3. Pomenuta bakarna je ionake takva, pa će biti dobra.
Eventualno, (inače ne znam kako sve to u vezi nosaća konkretno tačno izgleda), ako je zbog potrebe da se mast ušprica tankon iglom kroz (medicinski) špric potrebno da ona bude mekša - onda bi se koristila ona koja je NLG-1 sertifikovana, ali bi verovatno bilo zgodno da se ćešće obnavlja/aplikuje.
Kroz neku širu iglu proći će i tvrđe (NLG-3) masti. Ukoliko mast eventualno dolazi u kontakt sa elastomerom/gumom onda je potrebno obratiti pažnju na izbor masti kako ne bi izazvala bubrenje pa propadanje elastomera, pa je onda priča malo komplikovanija jer je potrebno znati o kom tipu elastomera se radi pa prema njemu izabrati kompatibilnu mast.
Ipak, u gore pomenutom slučaju idealne su ovakve masti čiju sam gore specifikaciju dao, ili bi recimo došla u obzir neka od onih za homokinetičke zglobove.
Sad, uz malo sreće, velika većina današnjih masti će završiti posao, osim ako se baš ne nabode sasvim nekompatibilna.