Preporuka za kupnju

Mirko200

New member
Pozdrav svima! Vidim da na forumu ima pravih znalaca, zato sam se i registrirao jer mi treba pomoć oko izbora za grand spacetourera.

Situacija je takva da kroz par mjeseci moram uzet nešto sa sedam sjedala. Dosta sam istraživao oglase i grand spacetourer je prva opcija ispred s-maxa i novog joggera.

Prioritet je automatik i dizel, što noviji, tj. što bolje stanje za cca 16-20 tisuća eura.

Molim vas za za savjete i preporuke, a svakako i iskustva s eat8, eat6 i 1.5 hdi.

Hvala unaprijed!
 

La Marche

Iskreni optimist
Oba automatika sam imao. Oba su dobra.

EAT6 je prošao 200.000 bez greške, kod mene oko 180.000, sad je kod novog vlasnika, s tim da sam mijenjao ulje svakih 50.000. Prvi put na 100.000. Tad je zamijenjen neki ležaj radi kojeg je trebala promjena ulja pa sam dobio preporuku o nastavku zamjene ulja na 40-50.000 koju sam prihvatio.

EAT8 je u svemu bolji (što ne znači da 6 nije dobar, nego je ovaj još bolji), ali nema još 50.000. Na drugom autu s eat8 je sad oko 40.000. Počeo sam polako misliti o promjeni ulja za ta dva nova. Pitat ću u servisu mjenjača pa odlučiti idem li na "lifetime", ili ću mijenjati i na eat8.

O 1,5 hdi nemam osobnih iskustava.
Navodno sklon kvarovima svagdje pomalo.
Vozio sam ga u rac kombiju, radi sjajno i vrlo je štedljiv. Oba puta Opel Zafire, oko 2.000 km s osam osoba svaki put, autoceste, potrošnja mi bila oba puta jedva vjerojatnih 6,5.
Prijatelj ga u Peogeotu vozi i nema problema s njim, ne znam koliko km, negdje najmanje 50.000, možda i dosta više.
 
Posljednje uređivanje:

Mirko200

New member
Hvala La Marche. Znači ne bi fulao s automatikom.
Ove zadnje godine proizvodnje imaju jedino 1.5 jer su 2.0 vjerojatno izbacili zbog eko normi.

Znam za espace, samo opet nešto veći. Meni se nekako čini da je spacetourer ipak dimenzijama i ponudom prostora best buy. Pogotovo za parking, grad i tako.
 

La Marche

Iskreni optimist
Po mom iskustvu, jedino što meni, bratu i sinu od Citroena/Prugeota nije bilo dobro u ovih 20 godina bili su:
zamašnjak u 2.0 hdi 110, 2004.
motor i adblue u 2.0 hdi 180, 2016.

Ostalo sve 5.
A drugi vlasnici će možda reći drukčije.
 
Na vrh