Povezane usluge (DS5)

Milosh

Test
B

Bez interneta ne može raditi. Za rute ne znam da li može na taj način jet mi nije trebalo. Koristim ga radi upozorenja na radare, prekoračenje brzine i zastoja u prometu.
Pa da, to je više kao Waze ili Google Maps. Za nekoga ko nema internet roaming nije korisno. iGo je daleko najkompletnija navigacija kao navigacija, a ima i te informacije ko malo plati i ima internet.
 

szahtila

Well-known member
Pa da, to je više kao Waze ili Google Maps. Za nekoga ko nema internet roaming nije korisno. iGo je daleko najkompletnija navigacija kao navigacija, a ima i te informacije ko malo plati i ima internet.
Ja ga koristim uz tvorničku navigaciju(Wave2, Tomtom), imam flet internet za Hr i rominga 15 Gb i to mi je dovoljno za moje potrebe. Waze mi izgleda ko da je izmišljena za djecu, a g maps nemaju upozorenja za radare, barem koliko ja znam
 

szahtila

Well-known member
Primjetih novi sadržaj na Povezanim uslugama; od 02.11.2023. na NAC uređajima moguće je igrati 3 igrice!
Naravno, samo ako vozilo ima pretplatu na Usluge i dok je u stanju mirovanja.
Eto razbibrige za čekanja na semaforu…
😂
Radi bez pretplate, barem kod mene
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Primjetih danas da u mob. aplikaciji više ne stoji ona obavijest da su Povezane usluge deaktivirane, ali dostupne besplatno (slika na str. 3). Sad na popisu usluga imam samo Telemaintenance, no Usluge su i dalje prisutne u kartografiji NAC uređaja (TomTom Traffic)…
Dobro je dok je tako!
 

Prilozi

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
S szahtila je jučer javio da su Povezane usluge konačno i u RH dostupne za NAC Wave 2!
Sjednem danas u auto i vidim da mojih Poveznih usluga više nema (odjednom nema TomTom Traffic znaka kao na gornjoj slici)!?
Možda je s dolaskom Usluga na hrvatsko tržište istekao moj gratis period koji mi se nekako pojavio pred više od godinu dana?
Vidjet ću što će se događati u narednim danima...
:unsure:
PS: Za razliku od MyCitroen app, molbilna aplikacija MyPeugeot mi ih još ne nudi (NAC je originalno iz P-Experta), ali na računalu su Usluge za taj VIN sada dostupne:
 

Prilozi

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Super!
I jesu li? U kojem autu?
Trebale bi biti gratis aktivne prve tri godine od kupnje novog vozila (treba ih aktivirati prilikom kupnje)...
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Nema džabe ni u stare babe, a kamoli u Stellantisa!!

Dakle, Povezane usluge su se narednih nekoliko dana naizmjenično pojavljivale i nestajale, radile par dana, pa onda opet ne, da bi 28.04.2024. (nakon isteka jednogodišnje pretplate) potpuno nestale sa zaslona. Čekao sam par dana da se ponovno pojave, ali uzalud...

Onda sam 05.05.2024. obnovio pretplatu, ovaj put samo na mjesec dana - da vidim ako će sve raditi normalno. No, usluga nikako da se aktivira ni nakon 10 dana!? Onda sam poslao mail na postprodaju i brzo su odgovorili s popisom podatak koje im još trebam dostaviti kako bi otvorili "ticket" prema proizvođaču. kad sam to konačno popunio i poslao im, odmah sljedeći dan su mi se povratno javili, a Povezane usluge su isti dan i proradile!

Ponovno imam Live Traffic, upozorenja na radarske kamere (one koje su u bazi - a nove svaki korisnik može prijaviti pa nakon provjere idu na kartu) i to je to!

I mislim da sam možda skužio kako sam ih u prethodnom razdoblju godinu dana imao besplatno; kad sam u 02/2023. zatražio pretplatu isto ovako mi je aktivacija visila u zraku i na kraju sam je otkazao i nisam ništa platio. Ipak, nekom/nečijom (dobrodošlom) pogreškom, dva mjeseca nakon otkazivanja neuspjele pretplate, Usluge su mi u 04/2023 proradile?! I tada sam ih zatražio sam na mjesec dana, a radile su mi godinu dana - sve do kraja 04/2024.

Možda bi se i sad dogodilo isto, a možda i ne. Nije mi se dalo čekati (trebaju mi ovog ljeta) pa sam kontaktirao Postprodaju koja je promptno aktivirala pretplatu. Kad mi istekne ovih mjesec dana vjerojatno budem produžio na novih godinu dana.

Ne znam zašto se kod mene događa to čekanje aktivacije. Možda zato jer je moj NAC iz total karamboliranog P-Experta kojeg više nema na cesti (možda niti u PSA bazi aktivnih BTA uređaja budući da su svi neaktivni lani ugašeni na serverima), ali njegov NAC uz pomoć nekog drugog BTA2.0 (iz C3 Aircrossa 2018) negdje i dalje vrluda po cestama? U prilog tomu govori i mail od proizvođača koji kaže da je vjerojatno problem u (otkazanom BTA) te me upućuju u ovl. servis na pregled.
Ništa drugo mi ne pada na pamet...

Eto, ako netko želi probati, može uplatiti 10E za jednomjesečnu pretplatu pa ako bude dugi period (ne)aktivacije usluge - možda zbog strpljivosti dobijete godinu dana gratis TomTom Live Traffic?
:cool:
 

Prilozi

szahtila

Well-known member
Nema džabe ni u stare babe, a kamoli u Stellantisa!!

Dakle, Povezane usluge su se narednih nekoliko dana naizmjenično pojavljivale i nestajale, radile par dana, pa onda opet ne, da bi 28.04.2024. (nakon isteka jednogodišnje pretplate) potpuno nestale sa zaslona. Čekao sam par dana da se ponovno pojave, ali uzalud...

Onda sam 05.05.2024. obnovio pretplatu, ovaj put samo na mjesec dana - da vidim ako će sve raditi normalno. No, usluga nikako da se aktivira ni nakon 10 dana!? Onda sam poslao mail na postprodaju i brzo su odgovorili s popisom podatak koje im još trebam dostaviti kako bi otvorili "ticket" prema proizvođaču. kad sam to konačno popunio i poslao im, odmah sljedeći dan su mi se povratno javili, a Povezane usluge su isti dan i proradile!

Ponovno imam Live Traffic, upozorenja na radarske kamere (one koje su u bazi - a nove svaki korisnik može prijaviti pa nakon provjere idu na kartu) i to je to!

I mislim da sam možda skužio kako sam ih u prethodnom razdoblju godinu dana imao besplatno; kad sam u 02/2023. zatražio pretplatu isto ovako mi je aktivacija visila u zraku i na kraju sam je otkazao i nisam ništa platio. Ipak, nekom/nečijom (dobrodošlom) pogreškom, dva mjeseca nakon otkazivanja neuspjele pretplate, Usluge su mi u 04/2023 proradile?! I tada sam ih zatražio sam na mjesec dana, a radile su mi godinu dana - sve do kraja 04/2024.

Možda bi se i sad dogodilo isto, a možda i ne. Nije mi se dalo čekati (trebaju mi ovog ljeta) pa sam kontaktirao Postprodaju koja je promptno aktivirala pretplatu. Kad mi istekne ovih mjesec dana vjerojatno budem produžio na novih godinu dana.

Ne znam zašto se kod mene događa to čekanje aktivacije. Možda zato jer je moj NAC iz total karamboliranog P-Experta kojeg više nema na cesti (možda niti u PSA bazi aktivnih BTA uređaja budući da su svi neaktivni lani ugašeni na serverima), ali njegov NAC uz pomoć nekog drugog BTA2.0 (iz C3 Aircrossa 2018) negdje i dalje vrluda po cestama? U prilog tomu govori i mail od proizvođača koji kaže da je vjerojatno problem u (otkazanom BTA) te me upućuju u ovl. servis na pregled.
Ništa drugo mi ne pada na pamet...

Eto, ako netko želi probati, može uplatiti 10E za jednomjesečnu pretplatu pa ako bude dugi period (ne)aktivacije usluge - možda zbog strpljivosti dobijete godinu dana gratis TomTom Live Traffic?
:cool:
Pretplatio si se u Hr ili negdje vani? Čiju postprodaju si kontaktirao-Hr ili neku drugu. Ja kad sam prošle godine aktivirao na mjesec dana išao sam preko Fr stranice Citroëna, a i u multimediji dam također odabrao Francusku i sve je proradilo za 15-tak minuta. Moj je auto polovan uvezen iz Fr pa možda i to ima veze
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ovog puta sam pretplatu produljio preko hrvatskog Stora (kad već postoji). Nakon mjesec dana čekanja aktivacije kontaktirao sam HR Postprodaju i oni su zbilja promptno odgovorili; zatražili dodatne podatke (njih 15-ak :) i kad sam im to dostavio proslijedili “ticket” Stellantisu. Već sljedeći dan je stigao njihov odgovor i aktivne Usluge…
 

Colnago

Active member
Donator foruma
Ovog puta sam pretplatu produljio preko hrvatskog Stora (kad već postoji). Nakon mjesec dana čekanja aktivacije kontaktirao sam HR Postprodaju i oni su zbilja promptno odgovorili; zatražili dodatne podatke (njih 15-ak :) i kad sam im to dostavio proslijedili “ticket” Stellantisu. Već sljedeći dan je stigao njihov odgovor i aktivne Usluge…
Zadnja verzija Tomtom navigacije (27) nije imala info za novu obilaznicu oko Buzeta radi radova u centru trebao sam prema Motovunu ali na sreću Tomtom GO (Android) sve ima :) Pretpostavljam da i povezane usluge nemaju tu novu "obilaznicu" ?
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Nisam išao tamo, ali vjerojatno još nema te nove obilaznice. Nove karte kad izađu stare su barem jedan kvartal ili više...
Povezane usluge bi ti jedino dale info o tim radovima u centru, ali te ne bi slale na (za v. 27 još "nepostojeću") novu cestu, nego negdje drugdje, npr. Sv. Ivan?
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Nema džabe ni u stare babe, a kamoli u Stellantisa!!

Dakle, Povezane usluge su se narednih nekoliko dana naizmjenično pojavljivale i nestajale, radile par dana, pa onda opet ne, da bi 28.04.2024. (nakon isteka jednogodišnje pretplate) potpuno nestale sa zaslona. Čekao sam par dana da se ponovno pojave, ali uzalud...

Onda sam 05.05.2024. obnovio pretplatu, ovaj put samo na mjesec dana - da vidim ako će sve raditi normalno. No, usluga nikako da se aktivira ni nakon 10 dana!? Onda sam poslao mail na postprodaju i brzo su odgovorili s popisom podatak koje im još trebam dostaviti kako bi otvorili "ticket" prema proizvođaču. kad sam to konačno popunio i poslao im, odmah sljedeći dan su mi se povratno javili, a Povezane usluge su isti dan i proradile!

Ponovno imam Live Traffic, upozorenja na radarske kamere (one koje su u bazi - a nove svaki korisnik može prijaviti pa nakon provjere idu na kartu) i to je to!

I mislim da sam možda skužio kako sam ih u prethodnom razdoblju godinu dana imao besplatno; kad sam u 02/2023. zatražio pretplatu isto ovako mi je aktivacija visila u zraku i na kraju sam je otkazao i nisam ništa platio. Ipak, nekom/nečijom (dobrodošlom) pogreškom, dva mjeseca nakon otkazivanja neuspjele pretplate, Usluge su mi u 04/2023 proradile?! I tada sam ih zatražio sam na mjesec dana, a radile su mi godinu dana - sve do kraja 04/2024.

Možda bi se i sad dogodilo isto, a možda i ne. Nije mi se dalo čekati (trebaju mi ovog ljeta) pa sam kontaktirao Postprodaju koja je promptno aktivirala pretplatu. Kad mi istekne ovih mjesec dana vjerojatno budem produžio na novih godinu dana.

Ne znam zašto se kod mene događa to čekanje aktivacije. Možda zato jer je moj NAC iz total karamboliranog P-Experta kojeg više nema na cesti (možda niti u PSA bazi aktivnih BTA uređaja budući da su svi neaktivni lani ugašeni na serverima), ali njegov NAC uz pomoć nekog drugog BTA2.0 (iz C3 Aircrossa 2018) negdje i dalje vrluda po cestama? U prilog tomu govori i mail od proizvođača koji kaže da je vjerojatno problem u (otkazanom BTA) te me upućuju u ovl. servis na pregled.
Ništa drugo mi ne pada na pamet...

Eto, ako netko želi probati, može uplatiti 10E za jednomjesečnu pretplatu pa ako bude dugi period (ne)aktivacije usluge - možda zbog strpljivosti dobijete godinu dana gratis TomTom Live Traffic?
:cool:
One Povezane usluge od 30 dana mi radile čak dva i pol mjeseca!
Jučer dobio obavijest da je istekla pretplata... :)
Pa sam danas obnovio pretplatu na godinu dana i ovaj put mi je sve odmah glatko prošlo! Unutar dvije minute od slanja zahtjeva i plaćanja (109€ za 12+1 mj.) dobio sam mail da je usluga aktivirana!
Tako sad stoji i u mobilnoj aplikaciji, a i NAC u DS5 ponovno prikazuje TomTom Traffic logo.

Eto, nek nešto i u RH radi kako treba iz prve!
👏
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
One Povezane usluge od 30 dana mi radile čak dva i pol mjeseca!
Jučer dobio obavijest da je istekla pretplata... :)
Pa sam danas obnovio pretplatu na godinu dana i ovaj put mi je sve odmah glatko prošlo! Unutar dvije minute od slanja zahtjeva i plaćanja (109€ za 12+1 mj.) dobio sam mail da je usluga aktivirana!
Tako sad stoji i u mobilnoj aplikaciji, a i NAC u DS5 ponovno prikazuje TomTom Traffic logo.

Eto, nek nešto i u RH radi kako treba iz prve!
👏
Neka potraju za te novce bar 2-3 godine!
 
Na vrh