Remenica alternatora blokira - paljenje bez remena pomoćnih agregata?

ExOduS442xb

Racing
Pozdrav svima, u subotu sam imao problem o čemu ću više pisati, ukratko, mislim da mi remenica alternatora blokira (99%). S obzirom da je auto ispred kuće, utjerao bih ga unutra da mogu početi raditi na njemu. Zanima me dali smijem skinuti remen pomoćnih agregata (na njemu se nalazi servo pumpa, klima, alternator, pumpa vode) samo na tipa 2min da auto utjeram? Znam da mi ni servo ni hlađenje motora u tom slučaju neće raditi, ali tom motoru iovako treba puno vremena da se zagrije a meni je bitno bitno samo da ga utjeram, minuta do dvije max.

Smijem li skinuti taj remen i upaliti auto, dali mogu nešto drugo zeznuti?
 

ExOduS442xb

Racing
Svukli remen relativno lagano, ali smo ga morali presjeći jer u jednom dijelu prolazi kroz zatezač, izgleda vrlo loše - kao da je star, potpuno je ispucao, a veliki servis je bio krajem 2018, malo čudno. Nismo uspjeli pomaknuti auto jer je akumulator kaput, drugi se puni, drž'te fige, probat ćemo navečer!
Auto upalio! Uspjeli smo ga uvest, sve skupa možda 2-3min max, taman je akumulator počeo otkazivati, popalile se lampice, počela treperiti kontrolna tabla, taman sam ga ugasio, nije bilo struje ni da električna ručna potegne sajle.

Greškom zatvorili gepek (auto je bio otključan) kada smo izvadili akumulator i onda se gepek zaključao, pa sam se morao zavlačiti unutra sa drugim akumulatorom (a tezak ko' sam vrag) sa zadnjih sjedišta, ali sam primjetio da na bravi sa unutarnje strane ima mala polugica pa sam srafcigerom otvorio gepek iznutra kao u filmovima haha, to nebi znao da se nisam morao zavući. Sve u svemu dobro prošlo, sutra ćemo vidjeti što dalje. Za vraga, nema nigdje šifre remenice alternatora, to bi mogao biti problem.
Ovaj spaja postove, koma... :D
 
Posljednje uređivanje:

ExOduS442xb

Racing
Pozdrav, pokušavamo skinuti remenica, u kojem smjeru se skida? Dali je to kontra navoj? Da ne napravimo neku dodatnu štetu jer smo brzopleti. Ima li netko ideju? Nisam uspio ništa pronaći na internetu.
 

szahtila

Well-known member
Pozdrav, pokušavamo skinuti remenica, u kojem smjeru se skida? Dali je to kontra navoj? Da ne napravimo neku dodatnu štetu jer smo brzopleti. Ima li netko ideju? Nisam uspio ništa pronaći na internetu.
Vjerojatno je vijak zaljepljen ljepilom za vijke
 
Na vrh