C4, 1.4 VTi, by Cutac

szahtila

Well-known member
ne zna upaliti tempomat, to je malo žalosno za Citroen.
Ima tipke na volanu ili na ručki ispod volana? Ako su na volanu, pretpostavljam da je isto kao na novim Opelima(imamo u firmi 2 nova kombija) i stvarno je neobično i nelogično za korištenje.
 

Cutac

Prèkaroš
Na volanu, ovakvo
1715967211415.png

Vozim iza auta, c4 ništa ne radi sam. Stisnem ovaj prekidač na "+", na HUD prikaže nešto (ne sjećam se više šta), nešto u stilu da mi podeblja ograničenje brzine i piše "OK". Niti radi tempomat, niti držanje razmaka. Stisnem pauzu, opet ništa.
Kliknem taj prekidač, namještam udaljenost od auta između, pustim sve, on ne drži razmak. Stisnem pauzu, on opet ništa.

Stisnem Assist, on ispiše na HUD-u nešto u stilu da su svi sustavi asistencije ugašeni.

P.S. Ako bih stisnuo "OK", isto se nije ništa događalo.

Kad je sestrična kupila Swifta, ja sam ga vozio iz salona i trebalo mi je ravno jedan pokušaj da aktiviram radarski tempomat. Ovdje u tri nisam uspio.
 

szahtila

Well-known member
Na volanu, ovakvo
Pogledajte privitak 9379

Vozim iza auta, c4 ništa ne radi sam. Stisnem ovaj prekidač na "+", na HUD prikaže nešto (ne sjećam se više šta), nešto u stilu da mi podeblja ograničenje brzine i piše "OK". Niti radi tempomat, niti držanje razmaka. Stisnem pauzu, opet ništa.
Kliknem taj prekidač, namještam udaljenost od auta između, pustim sve, on ne drži razmak. Stisnem pauzu, on opet ništa.

Stisnem Assist, on ispiše na HUD-u nešto u stilu da su svi sustavi asistencije ugašeni.

P.S. Ako bih stisnuo "OK", isto se nije ništa događalo.

Kad je sestrična kupila Swifta, ja sam ga vozio iz salona i trebalo mi je ravno jedan pokušaj da aktiviram radarski tempomat. Ovdje u tri nisam uspio.
Opel ima drugačije, no mislim da najprije stisneš assist, pa tipku do nje sa strelicom, auto bi trebao održavati trenutnu brzinu. Sa + i - podešavaš brzinu nakon toga. Ako opet stisneš tipku sa strelicom(zapravo pauza/start) pauziraš rad tempomata. Za limitator je način rada isti, odaberš tipku limita, brzinu i start. Ne koristim često na Opelu zbog kratkih relacija ali tako mi se čini da radi na njemu
 

La Marche

Iskreni optimist
Ne može jednostavnije...

Stisneš Assist i stisneš OK.
Isti čas je aktivan, ako su uvjeti ispunjeni (premala brzina, magluština, jaki pljusak i sl.).

Pauziraš na pause, ponovo pause aktiviraš s brzinom koja je ostala pauzirana.

Pod pauzom klikneš OK ili gumb gore-dolje i aktivira se s brzinom kojom trenutno voziš.

Isključuješ pritiskom na Assist.

That's all Folks

Zašto od guzice raditi kapelicu, a od buhe slona?
 

Cutac

Prèkaroš
Za Civica misliš na rabljenog?
Da, ali novu generaciju, god dana star.

Ne može jednostavnije...

Stisneš Assist i stisneš OK.
Isti čas je aktivan, ako su uvjeti ispunjeni (premala brzina, magluština, jaki pljusak i sl.).

Pauziraš na pause, ponovo pause aktiviraš s brzinom koja je ostala pauzirana.

Pod pauzom klikneš OK ili gumb gore-dolje i aktivira se s brzinom kojom trenutno voziš.

Isključuješ pritiskom na Assist.

That's all Folks

Zašto od guzice raditi kapelicu, a od buhe slona?
I onda kad su brzina i udaljenost zelene boje bi trebao tempomat raditi? Ovdje nije radio...
 

La Marche

Iskreni optimist
Da. Kad je zelen, sistem radi.
Čim nešto ne radi, posivi.
Pišeš da je auto javio da je nešto isključeno u sustavu? U tom času nije više smio biti zelen...

Provjerio si što je isključeno?

Ako ne nalaziš ništa, odi u servis da pogledaju.

Čekaj, sad vidim da si napisao da je udaljenost zelena... ja nemam nikakvu udaljenost... samo brzina pozeleni.
 

Cutac

Prèkaroš
Ma to je bila testna vožnja, nije moj auto.

Ali da, brzina i udaljenost pozelene, ali ne dela. Plus što je biranje brzine i udaljenosti neintuitivno jer je na istoj tipki.
 

Citron

Active member
Ne može jednostavnije...
Misliš da ne može? Na Mercedesu doslovno samo pipneš ručicu i to je to, tempomat je uključen na trenutnoj brzini.
A ove kerefeke iz Citroena su užas i slažem se sa Cutacem da je komplicirano... Umjesto da bude jednostavno za korištenje oni te tjeraju da odradiš niz radnji za neku banalnu stvar. 🤦🏻‍♂️
 

Cutac

Prèkaroš
Slažem se. Ovo je prvi put da nisam znao upaliti tempomat, a vozio sam PSA, VAG, BMW, Opel, Volvo, Ranault, svašta nešto...
 
Na vrh