C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Nisam ni ja. Ovo sam uzeo za 2000 din i dali mi atest do februara i nalepnicu za inostranstvo. Prethodni je od 1kg, nikad atestiran, kupljen 2019 i dalje merac kaze da je uredu. Taj cu staviti u Peugeot
 

szahtila

Well-known member
Nisam ni ja. Ovo sam uzeo za 2000 din i dali mi atest do februara i nalepnicu za inostranstvo. Prethodni je od 1kg, nikad atestiran, kupljen 2019 i dalje merac kaze da je uredu. Taj cu staviti u Peugeot
Ne shvaćam čemu atest u privatnom autu? U Hr moraš atestirat PP ako auto koristiš u poslovne svrhe
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Navodno traže u Grčkoj i da taj u autu ima atest. Niko nikad nije gledao gepek, bitnije mi je da radi. Cuo sam da su velike kazne, pa nisam hteo rizikovati. Citiram članak iz novina

"Grčka propisuje protivpožarni aparat tip S2 kao deo obavezne opreme u vozilima svih kategorija, a turisti iz Srbije koji redovno posećuju ovu zemlju upozoravaju sugrađane da obavezno napune protivpožarne aparate, jer policija proverava da li je datum aparata važeći, a kazne nisu nimalo zanemarljive."
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Mislio sam da su ti aparati već atestirani.
Kako se mogu prodavati alo nisu atestirani?
Ja bih si kupio jednog za u auto, ali nemam nikakvu rupu gdje bih ga držao. A tlaka mi je da se stalno kotrlja po gepeku…
🤔
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam prosli uzeo preko oglasa, nisam ga nosio na proveru. Kod ovoga atest vazi 6 meseci. E sad, ovde ima svoj drzac kroz koji sam proturio čičak traku, i lepo stoji. Na prošlom sam slicno uradio, samo sto sam drugi čičak zalepio po samoj boci. Prosli ima indikator koji kaze da je pritisak i dalje dobar. Bilo kako bilo, sad imam S2 tip. Nadam se da mi nikad neće trebati.
Mrvu manje neg aparat. Ja imam u svakom autu onaj pastorov od 3 kg. čim manometar izađe iz zelenog, kupim novi, a onda naložim vatru na dvorištu i dici osiguram pokazno praktičnu vježbu gašenja vatre i rukovanja aparatom. 🙂 to je bolji ulog meni neg atest.
300 din je kontrola, tako da se ne isplati menjati aparat na 6 meseci koliko vazi potvrda ispravnosti.
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Mamba prešla malo više od 800km. Uz zadrzavanje na granici ukupno nekih 5 sati. Nakon toga se upalila regeneracija u trajanju od nekoh 5 minuta. Zadovoljan potrosnjom1000039286.jpg1000039289.jpg
Tag Srbija - Makedonija, naročito značilo kroz Makedoniju jer je bilo 4-5 naplatnih. Tag za Grčku, samo sam jednu naplatnu prošao
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Odlagao sam jedno 3 godine, ali kad budem radio mali servis menjac ide dole. Treba da se menjaju lezajevi na prve 2 brzine, cuje se brujanje, naročito pod klimom. 3-4-5-6 nemaju nikakve zvukove.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Mamba se vratila kuci, zadovoljan potrošnjom. Nikakvih problema nije bilo, osim sto mi guma na jednom brisaču pukla pa cu uzeti Bosch metlice. Ono sto jos moram uraditi jeste prijaviti nestanak pasoša i uzeti nov. Na izlazu iz Grčke brat grk overio ženin pasoš dva puta, i od klinaca njihove. Moj joj nije vratio, a onako ih je jedan u drugi ugurao i produžili na Makedonsku granicu. Tu je pogledao samo zeleni karton. Tako ja prosao celu Makedoniju bez pasoša i kad sam trebao izaći iz Makedonije kaze čika gde vam je četvrti pasoš. Zvali oni Makedonce na Evzoni, kazu nije kod njih. Nije retkost da daju tuđ pasoš, moj je zavrsio verovatno kod auta iza mene u koloni. Uspeo sam izaći iz Makedonije i ući u Srbiju sa ličnom kartom. Takav sam vam ja baksuz
1000039476.jpg
 

Pankoz

Active member
Još ja pre sat vremena čitam na vestima i baš pričam gospođi kako se već drugi put u desetak dana događa taj cirkus sa pasošima.
Ja joj uvek govorim da pregleda pasoše kada god negde putujemo.
Držim se one stare da Đavo nikada ne spava.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Đavo je u detaljima :D. Gledam svoju ženu i mislim se, ženo ebo sam ti majku 🤣🤣🤣💀
Zavrsili smo u novinama :D

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/grcki-carinici-greskom-dali-pasos-srbina-drugoj-osobi-na-evzoniju-porodica-moli-za/4spjmy6
Evo odgovor da ne bude da sam izmisio :D

Dear Mr. Rakić,

In reply to your mail we inform you that we found your passport and it
is at our service.
Will you come here at person to receive it or you wish for us to send it
to Serbian Consulate in Thessaloniki and communicate with them?

Regardly,
Evzoni Passport Control Police Station.
Ja na razgovoru u MUP

1000039493.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Uzeo lepljivu traku, zalepio i drugi tag. Sviđa mi se kad su oba okačena :D. Prosli sam lepak zajebao jer sam morao menjati poziciju taga. Danas se tokom vožnje ponovo upalila regeneracija. Trajalo je duze od 5 minuta ali sam je prekinuo. Nastaviće sledeci put kad budem vozio1000039539.jpg1000039538.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Na današnji dan, prvi put registrovana Mamba 2018 godine. Vreme da se napravi mali pregled sta je rađeno do sada, po sećanju :D
Zamenjen selektor brzine
Zamenjen kljuc sa kineskim
Zamenjeno do sada dva seta guma
Zamenjeno kvacilo, akumulator, elektromotor hidraulične pumpe kvačila, vertikalne spone
Zamenjen BSM
Ažuriran RT5, mape i sw.
Prednji i zadnji diskovi sa plocicama
Prednji i zadnji amortizeri, opruge, šolje, stitnici od prašine
Guma na prekidaču gepek vrata
Amortizeri gepek vrata
Ratkapne
Prefarbana centralna konzola
Presvučen volan
Zamenjen zadnji far
Zamenjeni grejači za predpaljenje
Zamenjene nekoliko puta rucice koje regulisu toplo hladno(dva puta vozačeva, jedanput suvozaceva)
Stavljen bluetooth za muziku, napajanje preko sijalice pretinca.
Reseno prodiranje vode kod suvozacevih vrata
Reseno prodiranje vode u motorni deo
Zamenjen hladnjak klime i dopunjena.
Dva velika servisa
7 malih servisa

----------------------------------------------------------------------------
Ostalo da se uradi u narednom periodu:
Zamena niskotonaca u prednjim vratima. Jedan se čuje da je otisao
U istom momentu zameniti mehanizam vrata. Sve u sopstvenoj režiji.
Skidanje menjača i zamena ležajeva (verovatno se oni čuju)

Idemo dalje
 

Pankoz

Active member
Nije da nisi ulagao...
Moj spisak je bar 4 puta manji,a auto godinu danja manje kod mene (kupio ga u 11/2019).
Izgleda da ti svoju mambu baš gaziš kad si promenio dva seta pneumatika i odradio čak dva velika servisa.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Veliki je odrađen kad je uzet, drugi veliki početkom ove godine, posle 5 godina. Prvi set guma Lassa univerzalne zamenjene posle 40 000km.
Mogao sam da ne menjam amortizere, ali kad sam ih zamenio video sam koliko su stari bili istrošeni. Nije im nista puklo bilo samo su dotrajali. Mislio sam da vuče na stranu zbog njih, pa su zamenjeni. Onda mi se svidelo, pa zamenio i nazad
Diskovi, kad je uzet nije majstor nazad zamenio pločice, počelo se čuti tokom kočenja. Drugi majstor mislio da su otišli napred diskovi. Zamenili, jer su svakako bili za zamenu, no problem ostao. Na kraju se ispostavilo da su zadnje pločice otisle i kocio je metal o metal. Tako da su zadnji otišli, pa su i oni zamenjeni.
Moj stil vožnje je takav da pločice nisam menjao od kad su zamenjene, a to je bilo u Julu 2020
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Od kad je kupljen prešao je nekih 60-75000, nisam siguran tacno. Sto se troškova tice, pa ne znam, set kvacila za 2.0 je oko 500e.
Mali, veliki servis i zadnji amortizeri su bili oko 550e.
Prednji i zadnji diskovi oko 500e
Prednji amortizeri 200e
Akumulator 75e
Gume oko 300e set
Bolje je pitanje, koliko me gorivo izašlo za toliku kilometražu ako je 1 litra u proseku bila 170 din. Mogao sam kupiti jos jedan auto bez problema :D.
 
Na vrh