C4, 1.4 VTi, by Cutac

Cutac

Prèkaroš
Sub ne bi išao, a ovo sa pojačalom se čini komplicirano. Kabel za radio je jako kratak i ne da se raditi na njemu, a još se i Parrot tu upetljao :hm:

To ako budem radio, prepustit ću provjerenom majstoru električaru.


Primjetio sam da mi desna prednja strana šuška ponekad. Èuje se na Aux-u, ne znam u čemu je problem.
I kada spojim mobitel na radio Aux-om, ne prepozna ga odmah(mobitel radio), nego prepozna-iskopča, prepozna-iskopča i tako par puta.
 

Doomsday

U prolazu...
Ubacivanje 4 kanalnog pojačala na postojeći HU kako sam opisao je krajnje jednostavno... Kako koje kabele od pojedinog zvučnika cvikaš sa HU, tako spajaš na pojačalo, izlaz sa HU na ulaz od pojačala, kabel od zvučnika na izlaz od pojačala... Pa tako 4 puta...

Ovo za šuškanje od AUX-a, ako šuškaju i desna prednja i desna zadnja, onda je vjerojatno problem u priključku, kontaktu desnog kanala, i zbog toga ga ne prepoznaje kako treba...
 

Cutac

Prèkaroš
Jako jako teško bi to bilo cvikati jer je quadlock konektor iza u p.m., a jako je kratak.
Jedino da nađem produžni quadlock, sve napravim van kokpita i onda samo završni produkt upiknem. Jedino što mislim da bi bilo bolje da pojačalo stavim pod ručnu. Jednom sam skidao tunel i ima puno mjesta i prozračno je.

A Aux ću kupiti novu utičnicu i staviti, čas posla.
 

Doomsday

U prolazu...
Super...

A kad i ako odlučiš da ipak sub ima smisla, obrati pažnju da sam preporučio SBG-1224BP model koji je 2 ohm-ski i pojačalo MRV-M250 koje daje 250W na 2 Ohma...

Nemoj se zeznut pa uzet SBG-1244BP koji je na 4 Ohm-a jer ti onda treba MRV-M500... :D

:cool:
 

Doomsday

U prolazu...
Ma sve 5... :)

Iako, obzirom što slušaš doma, moglo bi ti pofalit mrvicu basa, i kad ubaciš pojačalo... :thinking:

I lako moguuće da bi ti sub kutije, pogotovo 30 cm driver, bile jači overkill, jer vjerojatno voliš bas čut, a ne osjetit tako da ti cilo auto vibrira, uključujući i plombe u zubima... :grin:

Možda ubacit pod sjedalo aktivni sub ALPINE PWE-S8, da samo malo pomogne u najnižem basu, 4 kanalnom pojačalu uključit High Pass (HP) filter koji je na 80 Hz i na prednje i na zadnje zvučnike, na sub-u isto podesit Low pass (LP) filter na cca. 80 Hz, i eto, mir, sve kako triba... :weeabooface:

http://www.ronis.hr/subwoofer-alpine-pwe-s8-aktivni-s-pojacalom/PWE-S8/product/

Ako ubaciš 4 kanalno pojačalo u tunel kod ručne, i ovo ti je skroz blizu za povuć signal sa njegovog preout-a činčevima na input od sub-a... Obavezno koristit preout, ili uzet zvučnički signal sa ulaza 4 kanalnog pojačala, bilo prednjih ili zadnjih zvučnika, jer ako uzmeš sa zvučničkog izlaza 4 kanalnog pojačala, a uključio si HP, nema više basa... ;)

:cool:
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Svašta si ti napričao, treba mi jedno sat vremena da pohvatam :D

Ljubitelj basa baš i nisam, volim kick, ali sam ton i ne baš pretjerano. A ovo što imam doma ima basa na vagone, ali je jako kvalitetno napravljeno pa ne mumlja, nego je čvrst i udaran, to mi se sviđa :)
Najbolje mi je kada u filmovima dođe do tutnjave pa vibrira soba :D :whistling:
A u pjesmama nisam neki fan basa, samo što u autu zbog vožnje dolazi do promjene zvučne slike pa se to ne da tako lako "uštimati".
 

Doomsday

U prolazu...
Ma da, već san reka da volin pričat ****arije... :whistling:

Je, imamo sličan pogled na to, uključujući i na bas, tj. ni ja ne trebam da mi sve plastike u autu vibriraju i ispadaju šarafi sa karoserije... :wtf:

Ali, kad znaš da u glazbi postoje informacije doli nisko, čuo si to doma, a u autu ne čuješ, ili ako nabriješ bass kontrole bude skroz plivajuće i zamuljano, ako uopće, to mi se ne sviđa... :mad:

I mislim da bi to što trebaš dobio sa manjim aktivnim dedicated sub-om, koji se može speglat i ispod sjedala, pa nigdi ne smeta.. Za tako nešto mi se ovi S8 čini idealan... ;)

A za ove razne ****arije šta pričam, samo pitaj, ili javno ili na PM, kako ti draže... Sve objasnim, koliko je to uopće moguće... Jeli... :grin:
 

Cutac

Prèkaroš
Meni se u autu do 80-ak km na sat sve cuje kako treba, buke nema, ali na autocesti gubim nizi spektar, ali pomirio sam se sa time :whistling:

Mislim da necu ulagati u takve stvari vise, star je auto, mozda uskoro ode. Jedino novi HU, to bih rado.
Ili novi HU i drugi ekran recimo.
Ali o tom, potom :)

Sad imam redovni, moram ga obaviti u petak, u subotu sam na putu. Mozda kod naseg Bore navratim :whistling:
 

Krky

Lakerski profesionalac
A stari si im ostavil poklopac?
Meni je poklopac dobar, ali mi je na njemu otišel onaj kao ventil, ili membrana di prolazi iberlauf, odušak, tak da mi pojačano ulje, odnosno uljne pare prolaze kroz taj odušak na usis u motor, i izgaraju u cilindrima.....
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ivan, el to nekaj slično kak ima one flašice za odvajanje vode iz zraka na kompresoru za lakiranje recimo koji koristim kad lakiram felne.. :D
Tak da mi ulje ostaje u toj flašici a zrak nastavlja dalje do usisa i ulazi u usis?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Slično je da... ubacite ovaj naziv u gugl, ima dosta diy tutoriala, a može se i gotovo kupiti ;)
 

Cutac

Prèkaroš
Što Promimato presvlake rade od naslona.

A i prednje su bile zakačene ispod sjedala, ali ne za metal i slično nego za žice!!!

Sramota, moglo se pokidati nešto, a tko bi bio kriv?
 

Cutac

Prèkaroš
Danas sam odvezao 200 najbučnijih kilometara ikada. SK-RI, kiša, gume, vjetar, motor, činele u pjesmama, evo bole me glava i uši, ne znam što je to bilo..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Oni dani u mjesecu? :D

Ovo nije dobra reklama za taj Promimato... meni su davno u Pol-u svugdje stavljali one elastične trake i kukice.
 

Cutac

Prèkaroš
Razmišljao sam da se odem žaliti i tražiti nove naslone, ali ne bi prošlo...

Preksutra opet na put pa ću vidjeti jel do auta ili do mene :D
 
Na vrh