Servisni intervali C4 II

matash

New member
Evo skupio auto. Odve ga tu na volovcicu kod covjeka. 500 kn sve skupa ulje Ineo i jos ga oprao iznutra i izvana-ima i praonicu. Otisao, dogovorio, provjerio i to je to... Sljedece su svjecice na 60 000 mozda i kasnije ako ne bide neki problem s paljenjem odmah cu ga odvest. Kocnice inaju jos 5 mm "mesa".
Eto, moj mini report C4 servis na 54000 km.
Pozdrav svima
 

Konrad

New member
Svjecice zamijeni prema intervalu koji je odredio proizvodac a ne ostavit ih dok ne pocne problem s paljenjem. Nije to usrani fico pa da sparate na nekim stvarima.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Na fići su se svečke menjale tak da se kopalo po susedovoj kanti, to jest kad sused menja mjenjam i ja, tak i ulje :D
 

hahehihoh

New member
Na koliko pređenih km radite vi servise? Ja imam 115 KS e-HDI i godišnje prelazim 15-20 tisuča km.

Dosad su servisi na mom Citroenu (u Francuskoj) bili pravljeni vrlo neredovito, tj.
1. 23.000 km
2. 45.000 km
3. 68.000 km
4. 105.000 km
5. 135.000 km (kojeg sam napravijo odmah, kad sam ga kupio)

Vijerovatno je najbolje, da se radi na 15.000 km/1 god (ono što prije dodje)?
 

c4 power

New member
Po meni ako stavljaš original ulje Total 5w30 ineo ecs i prelaziš cca 15-20000km godišnje s tim da nije samo gradska vožnja jednom godišnje je dovoljno za servis. Naravno i promjena svih filtera:grin:
Ja imam puno gradske vožnje i radim servis sa tim uljem i filterima na 10-11000 km max!
 

Silentshoot

Active member
Preporučljivo je za 1.6 hdi motore izmjena ulja svakih 10000km i stavljanje gore spomenutog ulja, jer onda neće doći do problema s začepljivanjem uljnog sita, što dovodi do kvara turbine i popratnih problema...
 

linkres

New member
Preporučljivo je za 1.6 hdi motore izmjena ulja svakih 10000km i stavljanje gore spomenutog ulja, jer onda neće doći do problema s začepljivanjem uljnog sita, što dovodi do kvara turbine i popratnih problema...

Nije li rečeno da je to riješeno na ovim novim motorima?
 

ZlatkoC4

Well-known member
Evo ja sam na medi1,6hdi u 4,5mj starosti napravio 10000km promjenio ulje ineo i filter, sljedeči ću ići kad bude cca25000 ili godina starosti vozila.
 

bilten84

New member
Pozdrav,

Kakva su vaša iskustva sa "malim servisom" za Citroen C4, 2012.godina, 1.6 HDI.
Promjena ulja, filtera ulja, filter klime, zraka i goriva.

Kakve su cijene ? I gdje je najbolje napravit servis u Splitu ili Zagrebu ?

Koji su Vam servisni intervali za mali servis ?

Unaprijed hvala

Davor
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ako mjenjaš u ovlaštenom servisu kupi si sam ulje i filtere i to te onda izađe najmanje 45-50% jeftinije materijal. Imaš sve to povoljno kod Anđelka na forumu pod temom lageros.
 

bilten84

New member
Otišao sam u ovlašteni servis i tražili su mi 1200 kn za sve (ulje, filter ulja, zraka, goriva, klime)...odem kod prijatelja koji je uvoznik Shell ulja i Mann filtera i promijeni mi sve za 550 kn. Vrijeme će pokazat jesam bio u pravu .
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da si otišao u servis, vjerovatno bi problem sa FAPom bio uočen ranije, aditiv bi bio dotočen i nebiš sada imao problema.
Mislim da je vrijeme pokazalo :D
 

bilten84

New member
Bio sam u ovlaštenom servisu, napravio dijagnostiku, pregled tekućina,podvožje..... sve, od a-ž..oni mi odradili pregled i konstatirali da je auto vrhunsko da samo "radi sebe" promijenim ulje i filtere, mada i oni nisu davno mijenjani.
 
Na vrh