C4 Puretech 130 eat8 Shine by La Marche

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Slažem se! Dobro pogođen dizajn i dimenzije. Koliko dugo je od premijere, godinu dana? A već sad ih ima jako puno na ulicama...
👍🏼
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Dražesan auto! Lijepa boja i felge!
Sjedala su prekrivena tkaninom ili kožom?

Mene zanima infotainment sistem…
Je li to novi Iris (kao u DS4 i novom 308), ili stariji NAC W4?
Znat ćeš po verziji software-a…

Jesu li neki brendirani zučnici (Harman-JBL, Bose i sl.) ili no-name tvirnički? Zvuk je OK?

Mape se ažuriraju preko PC aplikacije i USBa ili OTA (Over The Air)? Trebao bi dobiti obavijest na mobile app…
Jesi li aktivirao Povezane usluge (trebale bi biti besplatne za prve 3 godine)?

Imaš li i head-up display? Koji paket opreme si uzeo, btw?
 

La Marche

Iskreni optimist
1. Koža.
2. Nemam pojma. Gdje mogu vidjeti verziju?
3. No name. Svejedno mi je. Ne slušam nikad glazbu u autu. Hm... ni doma zapravo. Samo koncerti. Već sam pitao ženu da li da prodamo hifi... ma neeee, veli.
4. Preko servisa. Pitam ima li novosti za moj auto i ako ima, ostavim auto da instaliraju, do sad na ovom C4 nije bilo ništa. Infotainment mi je sasvim nezanimljivo područje. Trebam samo navigaciju, zadovoljan sam tvorničkom. Probao jednom android auto tek da vidim radi li.
5. Shine, head up da.
6. Povezane usluge? Nikad čuo. MyCitroen aplikaciju koristio kratko vrijeme - sasvim beskorisno pa deinstalirah. Kako vidiš, kriva sam osoba za tvoja pitanja.
 
Posljednje uređivanje:

La Marche

Iskreni optimist
37.000 km.
Na 36.000 napravljen servis, mijenjalo se osim ulja i filtera ulja, zraka i kabine, još i svjećice i tekućina za kočnice, a tražio sam i update navigacije i infotainmenta, koje sam na mycitroen vidio da postoje, a nije mi se dalo sam s tim petljati.
390€ sve ukupno.

Sve dobro radi, očitane su neke greške headup displaya, ali sve je radilo bez greške, osim što jednog jutra nije bilo ništa projecirano na headup ekran, no nakon ponovnog paljenja automobila, sve normalno dalje radilo.

Gume prošli tjedan stavljene zimske, ljetne do sad imaju 26.000, zimske 11.000. I jedne i druge izgledaju kao nove.

Bilo je dosta udobnih puteva i zadovoljni smo autom.
 

La Marche

Iskreni optimist
Nema snow ni išta slično.
Budem li na kakvoj zasniježenoj uzbrdici i nizbrdici, napisat ću što se događa.

Po Beču je bilo puno neočišćenih ulica i tu nije bilo nikakvih problema. GY UG su vjerojatno za to ipak najviše zaslužne.
Normal položaj i inače prebacuje mekano na niskim okretajima i tu se ponaša više-manje kao eat6 u snow modu, s tim da kreće iz 1. a ne iz 2.

Uzbrdice isto ne bi smjele biti problem, a da li i koliko bi usporavao auto na nizbrdicama (što je eat6 snow odlično radio) to još ne znam.
 
Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Eh? Poslikaj to...
Prije tog NAC r-0 trebale bi biti neke brojke, a na kraju nešto kao Wave4. Ovako je npr. za Wave2: 21.08.87.32_NAC r-0 (po prvom broju oznake softwera znaš koja je verzija / Wave)...
Instaliraj si na PC Citroen Update aplikaciju pa povuci update. Vjerojatno ćeš imati i software i maps update... Aplikacija će ti obaviti sve - ti samo unesi VIN i klikaj što te pita (i stavi USB stick).
:cool:
 

La Marche

Iskreni optimist
Da. Ima kobasica ispred:
44.07.05.22_NAC_r0
Wave se nigdje ne spominje.

A navigacija je 15.0.0-r0.

Software i maps update je napravljen, kako sam napisao, prije nekoliko tjedana i za sada nema novih verzija.
To javlja MyCitroen aplikacija.
Na PC neću ništa instalirati. Nimalo mi se ne da s time zezati, napravim te update u servisu i sve ok.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
OK.
Dok ti hoće to (besplatno) raditi u servisu…
A neće biti strašno ni ako jednom naplate tih sat-dva dijagnostičkog rada (ako ti se ne da to sam instalirati).
PS: ovo što imaš su trenutno najnovije verzije - dakle sve 5!
 

La Marche

Iskreni optimist
42.000 km.
Pretprošli tjedan - četrtak - glasni PAK! - i točka od kamena na vjetrobranu...
petak prijava štete na kasku, u srijedu stigla obavijest iz osiguranja da mogu u servis, već sljedeći dan staklo stiglo, u petak promijenjeno.

Još jednom se potvrdila munjevito brza dostupnost Citroenovih dijelova. 🤞
 

nero81

Active member
Donator foruma
42.000 km.
Pretprošli tjedan - četrtak - glasni PAK! - i točka od kamena na vjetrobranu...
petak prijava štete na kasku, u srijedu stigla obavijest iz osiguranja da mogu u servis, već sljedeći dan staklo stiglo, u petak promijenjeno.

Još jednom se potvrdila munjevito brza dostupnost Citroenovih dijelova. 🤞
To ja moram napravit normalno. Ako.mi ne budu priznali ogrebotinice.
 
Na vrh