Moj VTS :)

Milosh

Test
Zadovoljan si i senzorom otiska prsta? Meni nikada nije radio kako treba, ili je bio spor, ili uopće nije prepoznao.
Onako, nije savršen ali odrađuje posao. Na Realme-u mi je bio malko bolji. Ali ni jedan ne može parirati senzoru prsta na poleđini mog bivšeg Honor 8. Nikad nije promašio i uvijek je brz ko munja.

Zašto ne imati samo opciju da se pali i gasi sa izlaskom i zalaskom sunca i to je to?
Zato što bi onda hiljadu ljudi reklo da im fali još opcija da podese kako njima odgovara. Meni recimo kod Pixela ne odgovara što nema opcije da ugasi Always On displej nakon xx sati, a Realme je to imao. Po danu mi odgovara da vidim sat i datum bez diranja telefona, ali po noći mi smeta jer svijetli pored kreveta. Isto tako, Realme je imao opciju da jednim klikom isključiš optimizaciju punjenja (da odmah puni do kraja), dok ovaj to nema, itd.

I isto tako me masu sekira što se battery saver pali na odabranom postotku baterije, ali se ne gasi kad baterija pređe preko tog postotka, nego preko 90%
To je čista softverska glupost koju trebaju ispraviti, nema logike. Svi telefoni koje sam imao to rade odmah čim se baterija napuni iznad tog praga istrošenosti.
 

Cutac

Prèkaroš
Ali ni jedan ne može parirati senzoru prsta na poleđini mog bivšeg Honor 8. Nikad nije promašio i uvijek je brz ko munja.
Je, ti kapacitivni su daleko bolji od bilo čega pod ekranom.

Zato što bi onda hiljadu ljudi reklo da im fali još opcija da podese kako njima odgovara.
Onda bi trebalo moći birati između simple i advanced postavki cijelog mobitela.

Meni recimo kod Pixela ne odgovara što nema opcije da ugasi Always On displej nakon xx sati
Kak misliš? Kod mene je AOD bio upaljen samo kad bih trknuo mobitel i gasio se nakon 10ak sekundi. To mi je bilo super, to mi sad fali na ovome.
A na spavanju bih ga uvijek okrenuo na ekran jer sam tako palio DND, to mi isto fali, iako imam onaj prekidač za mute sa strane.

Svi telefoni koje sam imao to rade odmah čim se baterija napuni iznad tog praga istrošenosti.
Da, ovo je glupo.
 

Milosh

Test
Onda bi trebalo moći birati između simple i advanced postavki cijelog mobitela.
Slažem se.

Kak misliš? Kod mene je AOD bio upaljen samo kad bih trknuo mobitel i gasio se nakon 10ak sekundi.
I meni je sada tako, ali to nije AOD. Pod AOD mislim na to da je stalno prikazano (ne moraš pipnuti telefon da ga probudiš). Inače to mogu samo Amoled ekrani ako se ne varam, LCD i LED ne mogu).
 

Cutac

Prèkaroš
Kakvu memoriju?

Ja sam mislio da AOD imaju ekrani koji mogu paliti pozadinsko osvjetljenje samo za individualne piksele, radi estetike i potrošnje.
 

nero81

Active member
Donator foruma
Ja sam probao par huweija i xiaomija i niti jedan od njih nije imao proximity senzor kako treba. Pticam na tel ,a ekran se upali i uhom prekinem poziv... zato samo samsung. Ili A ili S klasa
 

Milosh

Test
Ja sam probao par huweija i xiaomija i niti jedan od njih nije imao proximity senzor kako treba. Pticam na tel ,a ekran se upali i uhom prekinem poziv... zato samo samsung. Ili A ili S klasa
Meni se to znalo desiti na Realme-u, ali na Pixelu evo ne.
 

Cutac

Prèkaroš
Negdje sam pročitao nešto za žmigavce sad pa se sjetio svog problema.

Prije godinu dana možda, možda malo manje, ne znam, mi je na lijevi žmigavac auto reagirao brzim blinkanjem. Ispostavilo se da ne radi prednja žarulja, ali žarulja je ok, ako izvadim grlo i nju iz grla, vratim, par mjeseci je mir.
Izgleda da moram vaditi far da počistim kontakte za grlo ("ubodno" grlo koje se gurne u far i okrene za 90°) jer ne mogu pristupiti bez vađenja...
 

Cutac

Prèkaroš
Ma kad ju izvadim i vratim bude sve ok. Grlo izgleda dobro, tako da je vjerojatno do kontakata na samom faru.
Jel, ide žarulja -> grlo -> far.
Ali jedva prstima do grla dođem, tako da će morati far van da to očistim...
 

Cutac

Prèkaroš
Opran, navoskan, sve šupljine za odvod vode prešpricane WD-40-om, podvozje popunjeno voskom i spreman je da zimu provede u garaži :D
Od idućeg tjedna kreću radovi na kući tako da mislim da 2-3 tjedna neće ni fizički moći na cestu izaći.

1728849938994.png
 
Na vrh