Neobavezni razgovori 💬

dinko1981

Well-known member
A jebiga, meni je stara klima Samsung radila 15 godina bez problema (i danas radi na drugoj kući), može se u teorijama filozofirat koliko hoće ali praksa pokazuje da rade bez problema
 

nero81

Active member
Donator foruma
Jesam strojar al nemam pojma o tome :) jedna toshiba mi ima sigurno manje od 2m jer je vanjska odmah sa druge strane zida na podu a druga fujitsu ima cca 5-6m do vanjske. Toshiba radi 0-24/365 bez greske, kao i fujitsu. Ja bi na tvojem mjestu napravio kako kaze majstor ako je to uvjet za garanciju.
 

Cutac

Prèkaroš
Pitanje za strojare i praktikante srodnih struka: zašto inverter klima "mora imati najmanje 3m cijevi" između vanjskog i unutarnjeg modula?

Znači prvi put imam situaciju da bi oba modula klime bila u istoj razini na istom zidu. Nek je zid 30 cm i plus okolo, tu je instalacije maksimum metar prema meštru, a on bi to rastega na minimalno 3 m "inače neće valjati", a zašto "a zato jer neće", "nije nikome pa neće ni tebi", "10 godina stavljam klime, pa znam..." 😀
Nisam klimar, ali rekao bih da su vanjska i unutarnja jedinica dimenzionirane za duljine cijevi od 3 do 8 metara, npr.
Ako izađeš iz tog nekog raspona, riskiraš nedovoljno volumena za ukapljeni plin i potencijalno previsok tlak i samim time skraćen životni vijek dijelova.

Jabi reko, al nemam blage o klimama.
 

szahtila

Well-known member
Nisam klimar, ali rekao bih da su vanjska i unutarnja jedinica dimenzionirane za duljine cijevi od 3 do 8 metara, npr.
Ako izađeš iz tog nekog raspona, riskiraš nedovoljno volumena za ukapljeni plin i potencijalno previsok tlak i samim time skraćen životni vijek dijelova.

Jabi reko, al nemam blage o klimama.
Ja bi rekao da si u pravu 100%,s time da ukoliko su cijevi duže treba dopuniti količinu plina. U rasponu 3-5 metara nova klima radi bez dopunjavanja plina
 

Cutac

Prèkaroš
Netko mi jebe i drka po sigurnosnom lancu za motoru i planiram na policiju. Ako sam došao kod frenda na 5 dana na more, jel moram biti službeno prijavljen kao turist ili bilo što takvo?
 

nero81

Active member
Donator foruma
Upravo se vozim s bratom u njegovom c4 picasso prema ZG. Amortizeri su mu nepostojeci. Svaka neravnina i auto se talasa ko brod, skace gore dolje. Bit ce zanimljiva voznja. Stiscem kocnicu na suvozacevom mjestu, nisam naviknut na takvu voznju :)
 

visaluteju

Well-known member
Ekipa,
trebam uskoro voditi djecu na ekskurziju u Italiju. Neko mi rece da se u HR moze kupiti kartica koja ima internet za citavu EU i to 7 dana neograniceno za tipa 10e. Ja sam koristio na ljetovanju u HR tu varijantu ali mi zvuci predobro da moze u citavoj EU... ?
 
Na vrh